Захист Вітчизни


Захист Вітчизни
Конституція України визначає захист Вітчизни обов’язком громадян України, найважливішою функцією держави. Безпека людини, її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Головна мета навчання предмету – розвиток особистості учнів, формування їх готовністі до  захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій. 

Завдання курсу предмета:
- підготовка молоді до захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу;   
- підготовка молоді до служби у Збройних Силах України, інших військових формуваннях, виконання військового обов’язку в запасі. 
З метою виконання завдань предмета програма передбачає:
- вивчення існуючої системи військової підготовки, організації внутрішньої і вартової служби, повсякденної життєдіяльності військ;  
- викладення навчального матеріалу предмета у відповідності з положеннями загальновійськових і бойових статутів Збройних Сил України, подання навчального матеріалу з урахуванням переходу національних Збройних Сил на професійну основу і наближення їх до сучасних стандартів НАТО;
- впровадження компютерних графічно-інформаційних технологій у засвоєння основ військової справи, цивільного захисту, медичних знань і першої допомоги;  
- створення сучасної навчально-матеріальної бази з можливостями проведення практичних занять з  тактичної, вогневої і прикладної фізичної  підготовки у межах території навчальних закладів.


Збройні сили Українивійськове формування держави, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

Емблема Збройних сил України

Прапор Збройних сил України

Склад Збройних Сил України:

Сухопутні війська.

Сухопутні війська Збройних Сил України є головним носієм бойової могутності Збройних Сил незалежної України.


Механізовані та танкові війська.

Механізовані і танкові війська, що складають основу Сухопутних військ, виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника, прориву оборони противника, розгрому його військ, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів, діють у складі морських та повітряних десантів.

Ракетні війська та артилерія.

Ракетні війська та артилерія Сухопутних військ складаються із з'єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з'єднань і частин гаубичної, гарматної,реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів та підрозділів протитанкових керованих ракет.
Армійська авіація.

Армійська авіація є найбільш маневровим родом Сухопутних військ, призначеним для виконання завдань у різноманітних умовах загальновійськового бою.

Повітряні сили Збройних сил України — один з головних носіїв бойового потенціалу Збройних сил України. Цей високоманеврений вид Збройних сил призначений для охорони та оборони повітряного простору держави, особливо важливих та стратегічних державних об'єктів, ураження з повітря об'єктів противника, авіаційної підтримки своїх військ (сил), висадки повітряних десантів, повітряного перевезення військ і матеріальних засобів та ведення повітряної розвідки.

Протиповітряна оборона.

Протиповітряна оборона призначена для прикриття військ від ударів противника з повітря у всіх видах бойових дій, при перегрупуванні та розташуванні їх на місці.


Військово-морські сили.

Військово-морські сили Збройних cил України призначені для захисту суверенітету і державних інтересів України на морі, розгрому угруповань флоту противника в своїй операційній зоні самостійно та у взаємодії з іншими видами Збройних сил України, сприяння Сухопутним військам України на приморському напрямку.

Військові статути Збройних Сил:

1. Стройовий статут збройних сил.
2. Дисциплінарний статут збройних сил.

Військові звання Збройних Сил.

Військові звання — ранги різних ступенів, що надаються у Збройних силах військовослужбовцям, відповідно до їхньої посади, кваліфікації фахової підготовки та терміну служби.
 

Армійські
Флотські
Рядовий склад
Рядовий
Матрос
Старший солдат
Старший матрос
Сержантський і старшинський склад
Молодший сержант
Старшина ІІ статті
Сержант
Старшина І статті
Старший сержант
Головний старшина
Старшина
Головний корабельний старшина
Склад прапорщиків і мічманів
Прапорщик
Мічман
Старший прапорщик
Старший мічман
Молодший офіцерський склад
Молодший лейтенант
Молодший лейтенант
Лейтенант
Лейтенант
Старший лейтенант
Старший лейтенант
Капітан
Капітан-лейтенант
Старший офіцерський склад
Майор
Капітал ІІІ рангу
Підполковник
Капітан ІІ рангу
Полковник
Капітан І рангу
Вищий офіцерський склад
Генерал-майор
Контр-адмірал
Генерал-лейтенант
Віце-адмірал
Генерал-полковник
Адмірал
Генерал армії України


Немає коментарів:

Дописати коментар